NAJNOWSZE PRZYKŁADY KOMPLEKSOWEJ USŁUGI WYCENY NIERUCHOMOŚCI

OSTATNIO WYKONANA USŁUGA: WYCENA NIERUCHOMOŚCI + SPRZEDAŻ, PT. "KLIENT Z UK DZIEDZICZY DOM W KATOWICACH"

I etap: przygotowujemy wycenę nieruchomości w oparciu o skrupulatne oględziny i analizę otrzymanej dokumentacji techniczno-prawnej. Dodatkowo w ramach wyceny nieruchomości dokonujemy pomiaru powierzchni użytkowej. W ramach I etapu klient otrzymuje operat szacunkowy, opis techniczny, uwarunkowania planistyczne, weryfikację prawną, a także analizę rynku budynków mieszkalnych jednorodzinnych w mieście Katowice. Z ciekawostek we wnioskach wychodzi fakt, że budynek wykracza poza granice działki. Rekomendujemy zlecenie uprawnionemu geodecie wznowienie granic.

II etap: przygotowujemy ofertę sprzedaży i rozpoczynamy proces aktywnej prezentacji budynku i działki. W tym etapie mamy możliwość zrobienia profesjonalnej sesji foto, zdjęć / filmów z drona, pokazania przykładowych wizualizacji aranżacji wnętrza. 30 oglądających później mamy chętnego na zakup. Przygotowujemy dokumenty, projekt umowy przedwstępnej i zawieramy umowę.

Na koniec klient przebywający na stałe poza PL otrzymuje kompleksową wycenę nieruchomości i efektywne wsparcie w sprzedaży. Dodatkowo jest informowany na bieżąco o wszystkich podejmowanych działaniach.

USŁUGA: WYCENA NIERUCHOMOŚCI + POMOC PRAWNA, PT. "DZIEDZICZENIE NIERUCHOMOŚCI PO ŚMIERCI CZŁONKA RODZINY"

Klientka dziedziczy po bliskim członku rodziny mieszkanie i garaż murowany w Rudzie Śląskie, dzielnica Bykowina.

I etap: wsparcie prawne w postaci kompleksowej analizy sytuacji i rekomendacja dalszego postępowania.
Efekt pracy: klient zyskuje świadomość, że:
– chcąc zostać jedynym właścicielem nieruchomości będzie musiał: spłacić innych członków rodziny,
– będzie prawdopodobne żądanie zachowku przez kuzyna,
– pojawi się obowiązek zapłaty podatku od spadków,

II etap: przygotowanie wycen / operatów szacunkowych określających wartość mieszkania i garażu. Celem wyceny nieruchomości jest sprawiedliwa spłata pozostałych spadkobierców, zabezpieczenie się na przyszłą koniecznością spłaty zachowku, a także prawidłowa deklaracja podatkowa.

Efekt końcowy: klientka nabywa 100 % w mieszkaniu i garażu, dokonuje rozliczenia z rodziną w oparciu o bezstronną opinię biegłego na temat wartości, zabezpiecza się przed zachowkiem i rozlicza poprawnie podatek.