JAK WYCENIĆ MIESZKANIE W Żorach?

Decydując się na kupno lub sprzedaż mieszkania w Żorach musimy mieć świadomość, że niezwykle istotną kwestią jest jego wycena. Prawidłowe oszacowanie wartości sprzedawanego, czy też kupowanego lokalu da gwarancję, że cena, jaką zapłacimy lub kwota, jaką mamy w konkretnym przypadku zarobić będą odpowiedniej wysokości. Obliczając wartość nieruchomości ułatwimy sobie sprawę, a późniejsze ewentualne negocjacje ceny przebiegną szybciej i sprawniej. Jeżeli zdecydują się Państwo na samodzielną wycenę mieszkania w Żorach, warto rozpocząć od zapoznania się z aktualnymi ogłoszeniami kupna i sprzedaży mieszkań w danej lokalizacji i porównania parametrów wpływających na cenę, takich jak między innymi:

  • metraż
  • rok budowy
  • piętro
  • stan techniczny.

Jeżeli nie chcą Państwo dokonywać wyceny mieszkania w Żorach samodzielnie, można skorzystać z dostępnych portali z wycenami, wsparcia biur nieruchomości, czy wreszcie – pomocy wykwalifikowanego urzędnika, jakim jest rzeczoznawca majątkowy. Wyłącznie on jest w stanie wystawić oficjalny, uznawany prawnie dokument, tak zwany operat szacunkowy określający wartość rynkową nieruchomości. Profesjonalna ekspertyza rzeczoznawcy majątkowego jest najbardziej adekwatna i niezbędna do starania się o kredyt hipoteczny, a także w sprawach o spadek lub zachowek.

JAKIE SĄ ŚREDNIE CENY MIESZKAŃ W Żorach?

Wiele portali internetowych pozwala na przeglądanie ogłoszeń sprzedaży mieszkań w Żorach – wystarczy kilka kliknięć i otrzymujemy listę nieruchomości o interesujących nas parametrach. Dzięki porównaniu cen ofertowych można pozyskać ogólną wiedzę o tym, ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania o konkretnym metrażu i wyposażeniu w danej lokalizacji. Średnia cena za 1m² mieszkania w Żorach wynosiła w grudniu 2018 roku aż 5301zł – to ponad 20% więcej niż rok wcześniej. Szacuje się, że ceny mieszkań w Żorach rosną najszybciej w Polsce. Najdroższe, luksusowe apartamenty to koszt nawet 10-11 000zł za 1m², natomiast przeciętna wartość mieszkania w Żorach wynosi około 333 000zł. Nawet zakup mieszkania w stanie do remontu to często koszt ponad 3500zł za 1m². Taka sytuacja związana jest z dynamicznym rozwojem rynku nieruchomości, coraz większą liczbą inwestycji mieszkaniowych oraz dużym popytem na wynajem mieszkań.

ILE KOSZTUJE WYCENA MIESZKANIA W Żorach?

Tylko profesjonalna wycena nieruchomości uwzględni wszelkie czynniki wpływające na wartość mieszkania i będzie posiadała moc prawną. Koszt wyceny mieszkania w Żorach wykonanej przez doświadczonego rzeczoznawcę majątkowego Radosława Nowakowskiego to jedynie 590zł brutto. Dzięki takiej fachowej wycenie nieruchomości uzyskają Państwo kompletne informacje niezbędne do celów kredytowych, spadkowych, komorniczych lub podatkowych. Usługi rzeczoznawcy majątkowego dotyczą nie tylko wyceny mieszkań, ale również wyceny domów jednorodzinnych, gruntów i nieruchomości komercyjnych.

SKONTAKTUJ SIĘ Z RZECZOZNAWCĄ MAJĄTKOWYM W Żorach

Jeżeli chcą Państwo korzystać z usług rzeczoznawcy majątkowego na terenie Żor i otrzymać profesjonalną wycenę mieszkania, wystarczy skontaktować się telefonicznie – 604 507 003 lub mailowo – nieruchomosci@ra-no.pl. Rzeczoznawca majątkowy Radosław Nowakowski sprawnie i rzetelnie dokona wyceny mieszkania lub domu i odpowie na wszelkie nurtujące Państwa pytania. Bezstronne i poufne działania oferowane przez firmę Ra-No Nieruchomości z pewnością usatysfakcjonują wszystkich klientów, będą zgodne z obowiązującymi normami prawnymi oraz zrealizowane z należytą starannością. Skontaktuj się z rzeczoznawcą majątkowym w Żorach i zyskaj profesjonalną pomoc.